Ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu

Szukasz sposobu na zbudowanie kondycji jeszcze przed przyjściem lata? Chyba każda z nas chciałaby wyglądać oszałamiająco w bikini. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz iść na siłownię czy też skorzystać z usług profesjonalnego trenera osobistego to nic straconego! Możesz doprowadzić swoje ciało do super wyglądu ćwicząc w domu! Pewnie zastanawiasz się jak tego dokonać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, z którego wszystkiego się dowiesz!

Co można ćwiczyć w domu

Może cię to zdziwić, ale w domowym zaciszu możesz właściwie uprawiać każdy sport! Lubisz biegać? Wskakuj na bieżnię. A może lubisz jeździć na rowerze? Wystarczy rowerek stacjonarny i jesteś gotowa! Oprócz tego możesz przeprowadzić trening siłowy z ciężarami lub trening fitness. Decyzja należy do Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj aktywności fizycznej, który najbardziej odpowiada twoim preferencjom.

Trening fitness

W naszym artykule skupimy się na treningu fitness – który jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich form aktywności fizycznej. Będą ci potrzebnie jedynie buty treningowe damskie, mata oraz skrawek wolnej podłogi. Fitness jest aktywnością ruchową, która rozwija całe ciało oraz dodatkowo poprawia nastrój, uwalniając wytwarzane w naszych organizmach endorfiny – czyli hormonu szczęścia. Sam trening jest banalnie prosty i jesteśmy przekonani, że każda osoba poradzi sobie z przykładowymi ćwiczeniami, jakie można znaleźć na popularnych kanałach internetowych trenerów osobistych.

Jak zacząć?

Najważniejsze jest wyznaczenie sobie celów – nie muszą one odnosić się bezpośrednio do twojej sylwetki. Być może mobilizujące będzie dla ciebie zwiększanie czasu treningu, bądź intensywności wraz z kolejnymi tygodniami treningów. Wyznacz sobie taki cel, który jesteś w stanie zrealizować. Cele wygórowane mogą skutecznie zniechęcić cię do dalszych ćwiczeń (przykładowo zrzucenie dużo kilogramów w krótkim czasie).

Gdy już wyznaczysz sobie cel, przystąp do regularnych ćwiczeń. Na internecie są dostępne już gotowe plany treningowe na każdy dzień tygodnia ułożone przez profesjonalistów. Polecamy ćwiczenie z nagraniami, w których pokazane jest jak wykonywać zaproponowane ćwiczenia – będziesz miała pewność, że wykonujesz je poprawnie.

Etapy ćwiczeń

Oczywiście każdą aktywność ruchową powinna poprzedzać porządna rozgrzewka – to dzięki niej mięśnie przygotują się do nadchodzącego wysiłku. Gdy już zrealizujesz rozgrzewkę, nadchodzi czas na właściwy trening – pamiętaj, że przetrenowanie może przynieść zupełnie odwrotny cel od zamierzonego. Dlatego też nie staraj się wykonywać ćwiczeń na siłę – gdy już masz dość, zrób sobie krótką przerwę. Po zakończonym treningu koniecznie przeprowadź rozciąganie partii mięśni, które ćwiczyłaś.

Radzimy również zjedzenie lekkiego posiłku przed treningiem – nigdy nie ćwicz z pełnym żołądkiem, ponieważ może to być wręcz niebezpieczne dla organizmu. Natomiast po skończonym treningu, zalecamy posiłek regeneracyjny złożony z produktów z wysoką zawartością białka – pomaga ono odbudować mięśnie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wam w podjęciu decyzji o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Jeśli nie jesteście pewni czy dobrze wykonujecie ćwiczenia lub generalnie potrzebujecie wsparcia w treningach, to dobrym pomysłem jest zgłoszenie się do profesjonalnego trenera personalnego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w treningach!

Materiał zewnętrzny

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.