Idealna cera na wiosnę – sposoby

Klimatyzacja, ogrzewanie, różnice temperatur, czy ostre czapki i szaliki, z którymi cera musiała mieć kontakt przez ostatnie kilka miesięcy na pewno nie sprzyjają cerze. Jak wiadomo każda kobieta marzy o tym, aby jej cera zawsze była idealna, gładka, nieskazitelna, zadbana, szczególnie wiosną, kiedy każda z pań chciałaby się podobać oraz czuć wyjątkowo. Właśnie dlatego warto przygotować cerę i sprawić, że będzie ożywiona, odmłodzona i zregenerowana po trudnych zimowych miesiącach.

Przygotowanie cery.

Oczywiście na początku należy zwrócić uwagę na to, aby cerę oczyścić i pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń i zaskórników, które odbierają urodę i blask cerze. W tej roli idealnie sprawdzą się delikatne peelingi, glinki, czy maseczki oczyszczające, które nie tylko skutecznie usuną zanieczyszczenia, ale i również odżywią skórę i dostarczą jej substancji odżywczych.

Pielęgnacja cery

Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja, cerę trzeba dokładnie nawilżyć i zrewitalizować, w tej roli doskonale sprawdzą się olejki, a także kosmetyki nawilżające na bazie kwasu hialuronowego. Produkty te odżywią cerę, sprawią, że będzie ona bardziej jędrna, napięta i pełna blasku.

Jako, że za oknem słońce zaczyna pojawiać się przez coraz większą część dnia to oczywiście nie można zapominać o kremie z filtrem, gdyż nawet krótkotrwałe narażanie skóry na działanie promieniowania sprawia, że cera starzeje się szybciej i gorzej się prezentuje.

Makijaż

Ostatni krok to oczywiście makijaż, wiosną warto zrezygnować z ciężkich i matujących podkładów, aby sięgnąć po produkty nawilżające i rozświetlające – takie, które wydobędą ze skóry jej naturalne piękno.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.