Jak dbać o usta? Kilka prostych wskazówek

Usta to nasza wizytówka. Zadbane i pięknie podkreślone szminką, czy błyszczykiem przykuwają spojrzenia. Natomiast, gdy są przesuszone albo popękane czujemy się nieswojo i musimy wtedy zadbać o nie jeszcze bardziej.
Szczególnie narażano są nasze usta na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza zimą. Jak zatem zapewnić prawidłową pielęgnację i ochronę, aby na co dzień cieszyć się pięknymi ustami?

Ważna jest codzienna pielęgnacja

Przede wszystkim unikaj oblizywania warg. To je dodatkowo przesusza. Nie przygryzaj też ich. Najlepiej, jeśli po wyszczotkowaniu zębów miękką szczoteczką również wymasujesz wargi. Pobudzisz krążenie w nich, będą wyglądały na zdrowsze, a przy okazji zetrzesz spierzchnięty naskórek.

Balsam, maska, peeling

Ważnym punktem w pielęgnacji naszych ust jest ich prawidłowe nawilżenie. Kup balsam, bądź wazelinę ochronną. Oba produkty powinny zawierać witaminę A, wosk, miód pszczeli oraz glicerynę i niezbędne filtry UV. Taka kombinacja składników zapewni Ci delikatne, miękkie i zawsze wypielęgnowane usta.

Maskę na wargi możesz zrobić sama. Wystarczy, że nałożysz na nie grubą warstwę miodu naturalnego, który pozostaw przez około kwadrans. Potem zmyj, nałóż balsam i gotowe!

Peelingi świetnie sprawdzają się na skórze ciała, zatem zapewniaj sobie taki sam zabieg na usta. Do tego celu używaj zwykłej szczoteczki do zębów, którą masuj wargi 2-3 minuty. Możesz też stworzyć własny peeling do ust – zmieszaj miód naturalny z gruboziarnistym cukrem i postępuj tak, jak w przypadku peelingu skóry.

Pomadki, szminki, błyszczyki

Wypielęgnowane usta, aż same proszą się, aby nakładać pomadkę, szminkę, czy ulubiony błyszczyk. Ważne jest, abyś pamiętała, że te dobre produkty do ust powinny zawierać witaminę E oraz masło shea. Unikaj takich, które mają w swoim składzie mentol, czy kamforę.
Kolor szminki dobieraj zawsze pod kolor swojej cery, a asymetryczne usta „ujarzmisz” konturówką.

O usta należy dbać i to zawsze, niezależnie od pory roku. Zapewni im głębokie nawilżenie, chroń i pamiętaj o codziennej pielęgnacji, aby zawsze ciszyć się doskonałym wyglądem zdrowych i pięknych ust.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.