Jak dobrać hennę do brwi?

Niezwykle ważnym elementem wizerunku każdej kobiety jest oprawa oczu. Brwi mogą podkreślić urodę, a nawet nieznacznie zmienić rysy twarzy. Oczywiście powinny być wyregulowane, a ich kształt musi być dobrany do urody. Równie istotny jest także dobór koloru, z którym wiele pań ma nie lada kłopot. Podpowiadamy zatem, jak wybrać kolor henny brwi.

Jaki kolor henny do brwi?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki kolor henny do brwi wybrać, aby podkreślić swoją urodę. Przede wszystkim należy dobierać kolor henny do brwi, biorąc pod uwagę naturalny kolor włosów. Blondynka nie będzie wyglądać korzystnie w szerokich czarnych brwiach, które będą wówczas wyglądać karykaturalnie. Z kolei brunetka o mocnych rysach twarzy i oliwkowej cerze nie może mieć zbyt jasnych brwi. Również do rudych włosów należy dobrać odpowiedni kolor brwi. Trzeba też określić typ urody – chłodny typ powinno się dopełnić brwiami o podobnym odcieniu i analogicznie typ ciepły.

Przy wyborze najlepiej korzystać z palety kolorów, udostępnianej przez producenta henny do brwi. Przyjmuje się jednak, że kolory henny dobiera się następująco:

  • Henna brwi czarna – polecana brunetkom o bardzo ciemnych włosach oraz czarnych rzęsach.
  • Henna grafitowa – przeznaczona dla kobiet o siwych włosach lub do mieszania z innymi kolorami w celu uzyskania chłodnego odcienia.
  • Henna ciemnoniebieska – jest to henna dla blondynek o jasnych, niebieskich oczach. Pięknie przyjmuje się na jasnych włoskach brwi.
  • Henna brązowa – przeznaczona jest do brązowego koloru włosów.
  • Henna jasnobrązowa – idealna dla pań o włosach w kolorze jasnego brązu.
  • Henna brązowa o ciepłym odcieniu, z nutą czerwieni – ten ciepły odcień brązu z mieniącymi się czerwonymi refleksami przeznaczony jest dla osób o ciepłym typie urody, z kasztanowymi włosami.
  • Henna czerwona – świetne dopełnienie urody kobiet o rudych włosach (farbowanych na kolor czerwony). Tę hennę można mieszać z innymi kolorami, aby uzyskać ciepłe odcienie.

Kiedy wiemy już, jak dobrać kolor henny – uzyskamy efekt podkreślenia urody. Nie chodzi przecież o to, aby makijaż brwi całkowicie zmieniał charakter noszącej go kobiety. Henną brwi powinno się wydobywać atuty urody.

Henna brwi a typ urody

Wspomnieliśmy o tym, że henna powinna być dobrana do typu urody. Sęk w tym, że wiele kobiet nie wie, jak określić własny typ urody. Spieszymy więc z kilkoma cennymi wskazówkami.

  • Typ ciepły – jego posiadaczkami są zarówno blondynki, jak i osoby o brązowych i kasztanowych włosach. Z reguły mające również zielone lub brązowe oczy. Cera jest jasna lub oliwkowa, może być z piegami.
  • Typ chłodny – ten typ urody mają kobiety o bardzo jasnych włosach (np. platynowy blond) lub bardzo ciemnych (niemal czarnych), włosy nie mają żadnych rudawych refleksów. Cera jest jasna, natomiast oczy niebieskie, szare lub ciemne.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.