Jak prawidłowo nakładać cienie do powiek

Dla niektórych osób, które nie mają pojęcia o makijażu aplikacja cieni do powiek wydaje się czynnością banalnie prostą. Otóż wcale tak nie jest! Aby uzyskać pożądany efekt konieczne są umiejętności z tego zakresu. W innym przypadku źle wykonany makijaż może wyglądać tandetnie zamiast upiększać kobietę.

Jak zatem wygląda poprawna aplikacja cieni do powiek ?

1. Rozpoczynamy od nałożenia na powiekę bazy pod cienie. Może to być baza bądź korektor, czy nawet podkład. Chodzi tutaj o to, by nie aplikować cieni na nagą skórę. Efekt i trwałość cieni będzie wtedy znacznie lepsza.

2. Aplikujemy jasny, rozświetlający cień. Jednak ważne jest to, gdzie go nakładamy. Jasne/ rozświetlające cienie aplikuje się w wewnętrznym kąciku oka, a także pod samymi brwiami. Koniecznie jednak należy trzymać się zasady, że efekt ma być delikatny i nieprzesadzony. Należy musnąć przy pomocy pędzla, nie można nakładać grubych warstw.

3. Lekko podkreślamy załamanie powieki. Nakładamy w to miejsce ciemniejszy cień i później rozcieramy powstałą granicę. Chodzi o to, aby uzyskać naturalny efekt bez przerysowanych, ostrych kształtów.

4. Na dolną linię rzęs aplikujemy cień odrobinę jaśniejszy od tego, który został nałożony w załamaniu.

5. Delikatne zaznaczenie kredką linii wodnej – górnej i dolnej. Chodzi o dosłowne muśnięcie, należy wystrzegać się obrysowywania czarną kredką całego oka.

Jak się okazuje aplikacja cieni wcale nie jest taka trudna. Wystarczy tylko znać podstawowe zasady oraz wiedzieć czego należy się wystrzegać, aby makijaż zamiast dodawać, nie odejmował kobiecie urody.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.