Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Wydaje się być czymś prostym i oczywistym, a potrafi przysporzyć wiele problemów i trudności. Nakładanie kremu pod oczy wymaga stosowania się do kilku zasad. Inaczej efekt pielęgnacji może być odwrotny do zamierzonego.

1) Przed nałożeniem kremu trzeba koniecznie pamiętać o bardzo dokładnym demakijażu okolic oczu. Oczyszczanie powinno być podstawą wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych.

2) Krem pod oczy powinien być nakładany jako pierwszy tzn. jeszcze przed nałożeniem kremu do twarzy, serum czy innych preparatów.

3) Krem powinno się nakładać 2 razy dziennie. Na dzień, pod makijaż, może to być lżejsza formuła. Nie wolno jednak o nim zapominać, zwłaszcza jeśli wykonujemy makijaż oka. Wiele korektorów ma tendencję do przesuszania skóry, dlatego delikatne okolice oczu warto zabezpieczyć właśnie odpowiednio dobranym kremem. Na noc warto wybrać bogatszą formułę, która w czasie snu porządnie odżywi i nawilży okolice oczu.

4) Przy problemach z opuchnięciami warto trzymać krem pod oczy w lodówce. Schłodzony preparat pomoże pozbyć się opuchnięć i odświeży spojrzenie.

5) Krem pod oczy trzeba delikatnie wklepywać, a nie wcierać. Wmasowywanie produktu w delikatną i cienką skórę okolic oczu może ją rozciągać i przyśpieszać powstawanie zmarszczek.

6) Krem wklepujemy tzw. palcem serdecznym (czyli czwartym licząc od kciuka). Ma on najmniejszą siłę nacisku, dzięki czemu nakładanie kremu nie podrażni skóry pod oczami. Jest to dokładna, a zarazem delikatna metoda aplikacji.

7) Pod oczami krem wklepujemy od zewnętrznych części twarzy ku środkowi. Na górnej powiece nakładamy go w przeciwnym kierunku. Taki sposób aplikacji preparatu działa przeciwzmarszczkowo.

8) Na górną powiekę powinno się nakładać jedynie preparaty ściśle do tego przeznaczone. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, przez co łatwo o podrażnienia zarówno skóry powiek, jak i samych oczu.

9) Częstym błędem jest nakładanie kremu zbyt blisko oczu np. tuż pod linią rzęs. Może to powodować różnego rodzaju podrażnienia oczu i skóry wokół nich. Przykładem takiego podrażnienia mogą być zaczerwienione zewnętrzne kąciki oczu. Często obwiniamy o to np. tusz do rzęs czy cienie, a przyczyną jest krem lub serum, które nałożone zbyt blisko oczu może np. wejść w reakcję z łzami i spowodować zaczerwienienia. Krem najlepiej jest zatem nakładać na linii kości, będącej granicą oczodołu oraz poniżej brwi. Skóra bliżej oczu sama weźmie sobie z kosmetyku to co najlepsze i najbardziej wartościowe.

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna, więc zazwyczaj zmarszczki jako pierwsze pojawiają się właśnie tutaj. Dlatego tak ważna jest jej regularna i prawidłowa pielęgnacja. Często o różne problemy z oczami lub ich okolicami obwiniamy stosowane preparaty, nie zdając sobie sprawy z tego, że źródłem problemów mogą być błędy w ich stosowaniu. Podrażnienia, zaczerwienienia, obrzęki, opuchnięcia i łzawienia to tylko przykładowe skutki. Na szczęście nawyk prawidłowej aplikacji kremu pod oczy łatwo jest sobie wyrobić.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.