Którym blogom kosmetycznym warto poświęcić uwagę?

Cennym źródłem informacji z zakresu nowości kosmetycznych są blogi kosmetyczne, prowadzone przez kobiety, których pasją są uroda, piękno i zdrowie. Na takim blogu umieszczone są nie tylko ciekawostki prosto z drogerii, ale również cenne porady, typu: „Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować” albo „Czy warto robić sesję zdjęciową dziecku?”. Nie dziwi więc fakt, że blogi kosmetyczne są tak chętnie czytane. Panie, które znajdą chwilę wolnego czasu, chętnie zagłębiają się w tej lekturze, w poszukiwaniu fachowych porad i sprawdzonych wskazówek.
Od paru lat panuje moda na zakładanie blogów z różnych dziedzin i przez różnych ludzi. W tym natłoku informacji, trudno jest odróżnić wartościowe blogi od tych nieco mniej cennych. W dziedzinie blogów kosmetycznych 2018 roku godne polecenia są trzy strony poświęcone kosmetykom i urodzie, których autorki z zaangażowanie piszą o swoich pasjach.

1.    Cocosanka.pl

Choć jest to blog kosmetyczny stosunkowo nowy, to szybko się rozwija. Tematyka wpisów jest bogata i różnorodna, dlatego każda pani znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudzić. Jest tu szereg przydatnych oraz fachowych porad, dotyczących pielęgnacji i dbania o siebie. Możemy też oczywiście sporo dowiedzieć się o produktach dostępnych w popularnych drogeriach.

Blogerka bardzo aktywnie prowadzi również swoje konto na instagramie, które można podglądać pod adresem https://www.instagram.com/dominika.godziek/.

2.    Alina Rose

To kolejna strona o kosmetykach warta zainteresowania. Blog ma ciekawą i przejrzystą formę. Jest podzielony na poszczególne kategorie tematyczne, takie jak: makijaż, pielęgnacja, dbanie o włosy. Na blogu dominują artykuły, zawierające informacje na temat nowości kosmetycznych. Teksty uzupełnione są pięknymi fotografiami, na których widać efekt końcowy użycia danych kosmetyków.

Dobrym pomysłem jest też wyodrębnienie kategorii „najczęściej czytane”, które mogą zainteresować w pierwszej kolejności zwłaszcza nowych czytelników. Praktyczna natomiast jest zakładka” Ulubieńcy”. W niej autorka umieściła wpisy, w których zestawia najlepsze jej zdaniem kosmetyki, w postaci rankingów lub filmików.

3. Anwen

Ten blog z kolei koncentruje się wokół włosów. Wypełniony jest profesjonalnymi poradami, dotyczącymi pielęgnacji włosów oraz recenzjami dotyczącymi różnego rodzaju kosmetyków do włosów. Z tej strony dowiemy się, jaki szampon albo odżywka są dla nas odpowiednie oraz dlaczego warto postawić właśnie na ten produkt.
Tematyka ta jest wzbogacona o wpisy z dziedziny zdrowia, odżywiania, podróży, macierzyństwa i szeroko pojętego stylu życia, czyli wszystko to, co powinno zainteresować współczesną kobietę.

Wszytki trzy blogi warte są zainteresowania. Prowadzone są z pasją i w ciekawy sposób. Warto zatem zatopić się w tej lekturze, by uzupełnić swoją wiedzę z zakresu nowinek kosmetycznych i innych ciekawych  tematów.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.