Laser- skuteczny sposób na popękane naczynka

Nieestetyczne fioletowe naczynka wyraźnie widoczne na skórze, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Niestety sama pielęgnacja preparatami przeznaczonymi do cery naczyniowej, nie rozwiąże problemu. Pajączki możne, skutecznie usunąć tylko lekarz dermatolog. Prostą, bezpieczną i niemalże bezbolesną metodą jest laseroterapia.
Zabieg usunięcia popękanych naczynek przy pomocy lasera, najlepiej przeprowadzić jesienią lub wiosną. Skóra nie jest wtedy narażona ani na nadmierne nasłonecznienie, ani na nagłe wahania temperatur. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy starannie zmyć makijaż, skóra musi być czysta.

Od czego zacząć…

Lekarz dermatolog najpierw starannie obejrzy Twoją skórę i oceni stan naczynek. Jest to konieczne, aby dobrać odpowiednią dla Twoich potrzeb wiązkę świetlną z lasera. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra zostanie posmarowana zimnym żelem. Jeżeli bardzo boisz się nawet niewielkiego bólu, poproś o miejscowe znieczulenie skóry specjalnym kremem. Sam zabieg polega na strzeleniu wiązką lasera w naczynko z odległości kilku centymetrów. Lekarz powtórzy czynność na kolejnych naczynkach. W czasie zabiegu możesz, odczuwać lekkie pieczenie lub kłucie. W zależności od ilości pajączków zabieg potrwa od kilku do kilkunastu minut. Po jego wykonaniu skóra zostanie schłodzona zimnym okładem. Jeśli problem jest poważniejszy, konieczne będzie, wykonanie jeszcze 2-3 zabiegów. Jeden to koszt 300-400 złotych. Po zabiegu twarz może, być lekko zaczerwieniona, a w miejscu zamkniętych naczynek mogą, pojawić się drobne siniaki. Wchłoną się one po kilku dniach. Do tego czasu, możesz, je zamaskować za pomocą makijażu.

Po zabiegu…

Należy pamiętać, że laseroterapia nie uchroni Cię przed popękaniem kolejnych naczynek krwionośnych. Aby zapowiedz, pojawieniu się kolejnych pajączków, powinnaś, pielęgnować cerę kremami zawierającymi witaminy PP, C, K oraz rutynę, arnikę, wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego lub rumianku. Dzięki temu wzmocnisz warstwę ochronną naskórka, uszczelnisz kruche naczynka i zapobiegniesz pojawianiu się rumienia. Staraj się również, unikać gwałtownych zmian temperatury. Nie służy to skórze skłonnej do pajączków. Nie rozkręcaj maksymalnie ani ogrzewania, ani klimatyzacji w domu i w pracy. Powinnaś również, przez cały rok chronić wrażliwą, skłonną do pajączków cerę kremami z wysokim filtrem UV. Przyjrzyj się również swojemu stylowi życia i wprowadź do niego zmiany, służące poprawie wyglądu skóry. Zdecydowanie ogranicz picie mocnej kawy oraz alkoholu. Unikaj bardzo pikantnych dań. Jeżeli palisz papierosy, zrób absolutnie wszystko, aby pozbyć się tego nałogu, ponieważ jest on zgubny dla naczyń krwionośnych.

Przy pomocy lasera pozbędziesz się problemu już istniejących pajączków, a odpowiednia pielęgnacja i zdrowy tryb życia pomogą Twojej skórze, zachować zdrowie i piękno na długo.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.