Pielęgnacja oczu

Jak wykazują badania dla większości ankietowanych synonimem młodości są oczy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że negatywnie wpływają na nie nawet błahe czynności takie jak pocieranie. Wszystko przez to, że skóra wokół oczu jest do czterech razy cieńsza od tej na policzkach. Dlatego bardzo ważne jest by zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, która zaowocuje zdrowym i młodym wyglądem. Warto zacząć od wyeliminowania złych nawyków.

Demakijaż

Pierwszym i dość częstym błędem kobiet jest niedokładne zmywanie makijażu, którego nawet niewielka ilość pozostawiona na noc spowalnia mikrokrążenie skóry i sprzyja powstawaniu obrzęków. U osób podatnych może także powodować pojawienie się jęczmienia. Niezmyty tusz do rzęs osłabi je, co w efekcie doprowadzi do wypadania. Warto więc zadbać o to, by cały makijaż został dokładnie usunięty. Jeśli nie wystarczy płyn do demakijażu i wacik kosmetyczny to można zastosować namoczony patyczek do uszu, a na koniec wacik z ciepłą wodą.

Pocieranie

Nie ważne czy przy demakijażu czy ze zmęczenia, ponieważ każde powoduje takie same szkody. Wszystko za sprawą słabych włókien kolagenowych i elastylowych, które znajdują się na powiekach. Maskowanie powstałych w ten sposób cieni powinno być przemyślane. Najlepiej zastosować specjalny korektor przeznaczony do wrażliwych okolic oczu. Nie powinno się natomiast używać fluidu, gdyż ten jest zbyt ciężki i szybko zbierze się w załamaniach i podkreśli nawet drobne zmarszczki.

Krem

Bardzo często popełnianym błędem jest nakładanie kremu do twarzy pod oczy. Jego bogaty skład wspomoże skórę twarzy, ale zaszkodzi tej pod oczami. Wszystko przez płytko położone naczynka oraz obecność mastocytów i komórek odpowiedzialnych za pojawianie się alergii. Stosowanie nieodpowiedniego kosmetyku zaowocuje pojawieniem się trudnych do zamaskowania zaczerwienień i podrażnień. W związku z tym warto w drogerii wydać dodatkowo kilka złotych na krem przeznaczony do skóry wokół oczu, który zadba o nawilżenie i odżywienie wrażliwych miejsc.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.