Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów laseroterapii

Laseroterapia cieszy się coraz większą popularnością – zabiegami tego typu interesują się zarówno panie, jak i panowie w każdym wieku. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż trudno znaleźć zabieg medycyny estetycznej, którego spektrum działania jest tak szerokie. Efekty zastosowania lasera w przypadku różnego rodzaju problemów skórnych są naprawdę spektakularne, a co równie ważne także długotrwałe. Należą do nich między innymi zmniejszenie zmarszczek oraz usuwanie przebarwień różnego pochodzenia. Jednak nie każda osoba może bezpiecznie poddać się zabiegowi laseroterapii. Z tego powodu zebraliśmy poniżej najczęstsze wskazania oraz przeciwwskazania, z którymi trzeba się zapoznać przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegom z wykorzystaniem lasera.

Laser – panaceum nie tylko na zmarszczki

Przede wszystkim wskazaniem do wykonaniu laseroterapii jest postępujące starzenie się skóry oraz towarzyszące mu symptomy, takie jak utrata jędrności, pogorszenie gęstości i napięcia cery, a także zaburzenie owalu twarzy. Wspomnieć należy również o zmarszczkach, które tworzą się przede wszystkim w okolicy oczu oraz ust. Również pogorszenie się jakości skóry na szyi i dekolcie stanowi przesłankę do skorzystania właśnie z laseroterapii.

Zwalczy również blizny i przebarwienia

Nie tylko nastolatki, ale również i osoby dorosłe borykają się ze szpecącymi bliznami, które stanowią pozostałości po trądziku zarówno młodzieńczym, jak i różowatym. Laseroterapia wykazuje zdecydowanie największą skuteczność, jeśli chodzi o ich usuwanie, niezależnie od tego, czy są to blizny świeże, czy też już dość stare. Za równie nieestetyczne wiele osób uważa przebarwienia. Na szczęście tego typu zmiany niezależnie od ich genezy – mogą być posłoneczne, hormonalne lub związane z wiekiem – są wysoce podatne na działanie profesjonalnego frakcyjnego CO2.

Rozstępy i znamiona szybka znikną

Rozstępy są zazwyczaj pozostałością po ciąży, okresie dojrzewania bądź gwałtownym przyroście wagi. Nie tylko świeże, czerwone rozstępy, ale również te starsze, w kolorze białym można łatwo usunąć właśnie laserowo. Kolejnym wskazaniem do poddania się laseroterapii są różnego rodzaju znamiona i brodawki, których usunięcie za pomocą lasera frakcyjnego jest znacznie mniej inwazyjne, aniżeli ich tradycyjne wycinanie.

Kiedy nie można poddać się laseroterapii?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są absolutnie niewskazane, jeżeli na skórze występuje świeża opalenizna. Oprócz tego przeciwwskazanie stanowi skłonność do powstawania bliznowców oraz ciąża i laktacja. Laseroterapii nie wykonuje się również u osób z chorobami nowotworowymi.

Więcej informacji na temat wskazań i przeciwwskazań do zabiegów laserowych można uzyskać we Wrocławiu w Gabinecie Medycyny Estetycznej Coco Time.

Written by

Redaktor serwisu - pasjonatka wizażu, estetyki i ładu.

No Comments Yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.